Black Friday, најголемиот шопинг ден во светот, оваа година ќе биде на 26ти ноември – а голем број продавници и шопинг центри во Македонија веќе започнаа да ги најавуваат фантастичните попусти кои веќе важат или ќе важат во текот на следната недела.

За да бидете дел од најголемата шопинг манија во нашата земја, искористете ја можноста и аплицирајте за брзиот кеш кредит до 200.000 денари на 48 рати и добијте -10% попуст на провизии преку мобилната апликација MyIute.

Покрај тоа, нудиме и одлична можност за плаќање на рати до 30.000 денари со 0% трошоци во одредени продажни места во партнерската мрежа на ИутеКредит Македонија.

Одобруваме 24/7, потребна е само лична карта.