ИутеКредит Mastercard e едноставен начин да оствариш барем дел од листата желби за ова лето. Без разлика дали ќе избереш интересна дестинација за патување или пак можост ја направиш својата градина место за летно уживање, ИутеКредит Mastercard ти нуди средства достапни 24/7 каде и да си во моментот. Дополнително, секоја нова трансакција те носи чекор поблиску со освојување на возбудливи авантури кои ги доделуваме како дел од наградната игра “Користи ИутеКредит Mastercard и освој авантуристичко патување”.

  1. Избери ја твојата омилена дестинација ова лето и плати го патувањето со ИутеКредит MasterCard.
  2. Подготви се за совршен летен одмор – купи ги сите потребни работи за летување (куфер, костим за капење, нов пешкир за на плажа, козметика и масла за сончање, очила, модни додатоци и сл.)
  3. Направи ја својата градина или пак балкон место за уживање во топлите летни денови. Декорирај по свој вкус, и чуствувај се релаксирано во својот дом.
  4. Купи ги потребните спортски реквизити и одржувај здрав спортски дух – јога подлога, еластични ленти за вежбање, фризби, перки за пливање, очила за нуркање и капа за пливање.
  5. Kупи добар роман во книжарница. Книгата е одлично друштво на патување.

Наградната игра на Mastercard и ИутеКредит Македонија трае до 31.08.2022.

Во неа учествуваат сите постоечки и нови корисници на ИутеКредит Mastercard кои ќе направат 5 или повеќе трансакции над 1500 денари. Најсреќните ќе имаат можност да освојат патување и сместување за четворица во адреналинскиот парк Гардаленд во Италија, или пак да освојат глампиг одмор во “bubble tents” за двајца во Грција, а можеби и едно забавно џип сафари за двајца на Галичица. Повеќе инфо за правилата на наградната игра на линкот: https://iute.link/err5

Сите нови и постоечки клиенти на ИутеКредит Македонија можат да аплицираат за Mastercard картичка од ИутеКредит со секоја нова направена апликација за кеш кредит која може да биде преку MyIute,  онлајн на www.iutecredit.mk, во експозитурите на ИутеКредит во поголемите градови во Македонија или телефонски на 13 333.

Вклучете се и вие со активно користење на Вашата ИутеКредит Mastercard и станете потенцијален добитник на награда!