13 333 Работно време: 24/7 24/7 Viber

News Image

12/09/2023

Групацијата Иуте ги објавува неревидираните резултати за првата половина од 2023 година

Продолжување на профитабилниот раст, реализација на стратешките цели и амбициозни…

Прочитај повеќе
News Image

04/09/2023

Family day на Иуте Кредит и СОС Детско село

Изминатиов викенд поминавме уште незаборавна дружба со нашите пријатели од…

Прочитај повеќе
News Image

29/08/2023

Тивкото момче кое нé освојува со заразна насмевка, чита стрипови, свири гитара и сонува за свој бенд

Филип Иванов е Административен специјалист за картички во оперативниот сектор…

Прочитај повеќе
News Image

25/08/2023

Правила за Наградна игра ,, Уживај во купувањето со Mastercard® картичката од Иуте Кредит и освој вредна награда”

ОРГАНИЗАТОР  Финансиско друштво ИУТЕ КРЕДИТ МАКЕДОНИЈА ДООЕЛ Скопје, со седиште…

Прочитај повеќе
News Image

22/08/2023

Нова специјална понуда од Иуте Кредит -Аплицирајте преку мобилната апликација MyIute и добијте -20% попуст на трошоците за кредит

Иуте Кредит Македонија нуди најдобра финансиска поддршка во секое време…

Прочитај повеќе
News Image

26/07/2023

Преку Myiute – Дознај го твојот паричен лимит

Како докажанo финансиско друштво на нашиот пазар, кое постојано ги…

Прочитај повеќе
News Image

21/07/2023

Тимско дружење на Иуте Кредит и I Love hiking – group Macedonia

Минатиот месец Иуте Кредит доживеа одлично организиран тим билдинг во…

Прочитај повеќе
News Image

07/07/2023

Иуте Кредит Македонија поддржувач на младинскиот ракометен камп „40х20“

На 2-ри јуни стартуваше второто издание на единствениот камп од…

Прочитај повеќе
News Image

15/06/2023

Учество на Татјана Давчев, директор за усогласеност и правни работи на ИутеКредит Македонија на правната конференција која се одржа во Охрид на 10 јуни 2023

На правната конференција во Охрид, во периодот од 8-10 јуни…

Прочитај повеќе
News Image

14/06/2023

Се одржа последниот Јуниор Куп турнир во мини ракомет за децата од ракометната школа Ракомет За Секое Дете

Во неделата на 11.06. се одржа последниот #ЈуниорКуп турнир во…

Прочитај повеќе
News Image

01/06/2023

Запознајте ја нашата драга колешка Александра Недељковиќ – Консултант за клиенти во ИутеКредит

Александра е една од водечките членови на нашиот тим во…

Прочитај повеќе
News Image

22/05/2023

ИутеКредит Македонија присуствуваше на Денот на кариерата 2023 на УАКС

И оваа година ИутеКредит Македонија присуствуваше на Денот на кариерата…

Прочитај повеќе
News Image

11/05/2023

Ракомет за секое дете – Спортска сала “Гемиџии” во Велес, домаќин на четвртиот Јуниор куп

Ракометната школа за деца ,,Ракомет за секое дете” функционира со…

Прочитај повеќе
News Image

10/04/2023

Добитници на награди од наградната игра “Започни ја пролетта со ИутеКредит”организирана од Ф. Д. ИУТЕ КРЕДИТ МАКЕДОНИЈА ДООЕЛ Скопје  

Во период од 1-ви март 2023 до 31-ви март 2023…

Прочитај повеќе
News Image

03/04/2023

Kрводарителска акција на вработените во ИутеКредит Македонија

Во соработка со Црвениот крст на Република Северна Македонија на…

Прочитај повеќе
News Image

17/03/2023

Tрет jуниорски куп на Ракомет за секое дете

Ракомет за секое дете – најголемата и најдобро организираната школа…

Прочитај повеќе
News Image

15/03/2023

Иуте донира 12 000 евра за фамилиите засегнати од земјотресот во Турција

Компанијата Иуте донираше 12 000 евра за фамилиите од Турција…

Прочитај повеќе
News Image

15/03/2023

ИутеКредит Македонија доби плакета за својот значаен придонес  и поддршка на СОС Детско село во текот на 2022 година

Иуте Кредит Македонија како партнер поддржувач на стратегијата на СОС…

Прочитај повеќе
News Image

14/03/2023

ИутеКредит Македонија со IutePay беше сребрен спонзор на второто издание на E-Commerce Awards

iutePay продолжува и оваа година во остварување на својата визијата…

Прочитај повеќе
News Image

10/03/2023

Со новиот закон за платежни услуги и трговските друштва може да станат платежни институции

Новиот Закон за платежни услуги и платни системи, претставен од…

Прочитај повеќе
News Image

28/02/2023

ПРАВИЛА ЗА НАГРАДНА ИГРА “Започни ја пролетта со ИутеКредит”

ОРГАНИЗАТОР  Финансиско друштво ИУТЕ КРЕДИТ МАКЕДОНИЈА ДООЕЛ Скопје, со седиште…

Прочитај повеќе
News Image

27/02/2023

ИНТЕРВЈУ ДAВЧЕВ: Eлектронската идентификација на ИутеКредит со сигурност ја зголемува безбедноста за клиентите

ИутеКредит Македонија е водечко финансиско друштво на пазарот со стратешка…

Прочитај повеќе
News Image

22/02/2023

Групацијата Iute ги објавува неревидираните резултати за 2022 г.

  На патот кон профитабилна финтек банка СТРАТЕШКИ ДОСТИГНУВАЊА ВО…

Прочитај повеќе
News Image

16/02/2023

Неколку совети кои треба да ги земете предвид при аплицирање за кредит

Управувањето со парите и финансиската одржливост се важен дел од…

Прочитај повеќе
News Image

15/02/2023

Важно известување од ИутеКредит Македонија

Почитувани, Забележана е појава на остварување контакт со лица од…

Прочитај повеќе
News Image

03/02/2023

Користењето на вештачка интелигенција е секојдневие во работењето на ИутеКредит

Мерење на задоволството на клиентите преку софистициран софтвер Креирањето на…

Прочитај повеќе
News Image

31/01/2023

Iute Star – успешен вработен за месец декември во Иуте Кредит Македонија

Иво Смилевски, IT Specialist во IuteCredit Macedonia Иво се приклучи…

Прочитај повеќе
News Image

27/01/2023

ИутеКредит е најдоверливо и најефтино финансиско друштво на пазарот според истражувањeто на порталот Фактор

ИутеКредит Македонија е финансиско друштво со најголема доверба и најтранспарентна…

Прочитај повеќе
News Image

11/01/2023

Добитници на награди од наградната игра „Купувај ПАМЕТНО со IuteCredit Mastercard и освој ПАМЕТНИ награди!“организирана од ФД ИУТЕ КРЕДИТ МАКЕДОНИЈА ДООЕЛ Скопје

Во период од 14 ноември до 31 декември 2022 година…

Прочитај повеќе
News Image

05/01/2023

Iute Star -вработен на месецот во Иуте Кредит Македонија

Даниела Николоска, CABO во IuteCredit Macedonia Даниела или како што…

Прочитај повеќе
News Image

27/12/2022

Грижата за клиентите е наш приоритет

Крајот на годината е време кога ги анализираме резултатите, успешните…

Прочитај повеќе
News Image

12/12/2022

ИутеКредит ја воведува првата биоразградлива картичка во земјата

Еко свесноста е еден од главните принципи во работењето на…

Прочитај повеќе
News Image

28/11/2022

Пријави се за возбудливо возење со Иџе и добиј подарок

IuteCredit предизвик – пробај да не вриснеш! Ако сакаш возбуда…

Прочитај повеќе
News Image

22/11/2022

ИУТЕКРЕДИТ ГИ ОБЈАВУВА НЕРЕВИДИРАНИТЕ РЕЗУЛТАТИ ДО СЕПТЕМВРИ 2022

СТРАТЕШКИ ДОСТИГНУВАЊА НА ГРУПАЦИСКО НИВО • Вкупниот број на клиенти…

Прочитај повеќе
News Image

15/11/2022

Купувај ПАМЕТНО со IuteCredit Mastercard и освој ПАМЕТНИ награди

Во периодот од 15.11.2022 до 31.12.2022, ИутеКредит Mastercard им овозможува…

Прочитај повеќе
News Image

15/11/2022

Правила за Наградна игра „Купувај ПАМЕТНО со IuteCredit Mastercard и освој ПАМЕТНИ награди!“

ОРГАНИЗАТОР  Финансиско друштво ИУТЕ КРЕДИТ МАКЕДОНИЈА ДООЕЛ Скопје, со седиште…

Прочитај повеќе
News Image

07/11/2022

Единствена понуда – бесплатна ИутеКредит Mastercard картичка со секој подигнат кредит

Овој месец ИутеКредит нуди единствена можност за бесплатна Mastercard картичка…

Прочитај повеќе
News Image

26/10/2022

Иуте Кредит – официјален партнер и поддржувач на проектот за младински спорт “Ракомет за секое дете”

Иуте Кредит како официјален партнер на проектот ,,Ракомет за секое…

Прочитај повеќе
News Image

19/10/2022

Иуте Кредит донираше сензорна соба во ООУ „Гоце Делчев“ во Прилеп во рамки на  проектот „Биди ИН, биди ИНклузивен, биди ИНклудиран“

Нови можности за подобрување на способностите на децата со типичен…

Прочитај повеќе
News Image

13/10/2022

Неколку финансиски совети кои ќе ви го олеснат управувањето со парите

Ако си го поставиме прашањето: Кој би бил првиот совет…

Прочитај повеќе
News Image

05/10/2022

Стипендијата на ИутеКредит и Универзитетот Американ Колеџ отвора врата на можности за професионална реализација на младите луѓе

Верица Ѓелевска e студентката која ја има добиено стипендијата на…

Прочитај повеќе
News Image

05/10/2022

Со мобилната апликацијата MyIute над 94% од договорите за кредит потпишани дигитално

Анализите направени во последните шест месеци, покажуваат дека дигиталното потпишување…

Прочитај повеќе
News Image

04/10/2022

Тимот на ИутеКредит Македонија и оваа година трчаше на скопскиот маратон

Тимот на ИутеКредит Македонија и оваа година се приклучи на…

Прочитај повеќе
News Image

29/09/2022

Учество на Генералниот директор на ИутеКредит Македонија д-р Горан Василев на панел дискусијата Finance talks

На вчерашната Finance talks панел дискусија со наслов „Придобивки од…

Прочитај повеќе
News Image

28/09/2022

ИутеКредит доделува целосна стипендија за постдипломски студии на Универзитетот Американ Колеџ

И оваа година ИутеКредит Македонија доделува целосна стипендија за постдипломски…

Прочитај повеќе
News Image

15/09/2022

Истакнати вработени во контакт центарот на Иуте Кредит Македонија

Ви ги претставуваме колегите од тимот на ИутеКредит Македонија кои…

Прочитај повеќе
News Image

09/09/2022

5 Финансиски грешки кои ве спречуваат да бидете економични

Сигурно секој од вас прави математички пресметки за да ги…

Прочитај повеќе
News Image

05/09/2022

Добитници на награди од наградната игра  ,,Користи ИутеКредит Mastercard и освој авантуристичко патување”

Во период од 22 јуни 2022 до 31 август 2022…

Прочитај повеќе
News Image

05/09/2022

Отворена нова ИутеКредит експозитура во Кавадарци 

ИутеКредит поблиску до своите корисници. На 2-ри Септември во Кавадарци…

Прочитај повеќе
News Image

01/09/2022

ИУТЕКРЕДИТ ГИ ОБЈАВУВА НЕРЕВИДИРАНИТЕ РЕЗУЛТАТИ ЗА ПРВАТА ПОЛОВИНА ОД 2022 ГОДИНА

Продолжување на профитабилен раст и напредок во остварување на стратешките…

Прочитај повеќе
News Image

30/08/2022

Со ИутеКредит поголеми можности за остварување на твоите желби. Посети едно од седумте светски чуда

Ако долго време сте размислувале да посетите барем едно од…

Прочитај повеќе
News Image

23/08/2022

Иуте Кредит со промотивна Back to school кампања – 20% попуст на трошоците само преку MyIute

Во периодот на зголемени трошоци пред почетокот на учебната година,…

Прочитај повеќе
News Image

16/08/2022

Запознајте го нашиот колега Александар – Консултант за клиенти во една од филијалите на ИутеКредит

Вербата во себе, посветеноста во извршувањето на работните обврски, храброто…

Прочитај повеќе
News Image

08/08/2022

5 работи кои можеш да ги оствариш ова лето со користење на ИутеКредит MasterCard 

ИутеКредит Mastercard e едноставен начин да оствариш барем дел од…

Прочитај повеќе
News Image

14/07/2022

Грижи се за твоето здравје. Користи ги услугите од партнерите на IutePay

Следејќи ги најновите светски трендови за дигитализација на личните финансии,…

Прочитај повеќе
News Image

01/07/2022

Поголеми износи на кредит за остварување на поголеми желби и потреби

Летото е оној период во годината кога сигурно  имате огромен…

Прочитај повеќе
News Image

23/06/2022

Запознајте ги Флора и Борче – едни од најуспешните вработени во ИутеКредит

ИутеКредит е компанија која следејќи ги најдобрите практики на светско…

Прочитај повеќе
News Image

21/06/2022

Со IuteCredit Мастеркард до незаборавна летна авантура

Ова лето Mastercard и ИутеКредит Македонија ви нудат можност да…

Прочитај повеќе
News Image

21/06/2022

Правила за Наградна игра „Користи ИутеКредит Mastercard и освој авантуристичко патување“

ОРГАНИЗАТОР  Финансиско друштво ИУТЕ КРЕДИТ МАКЕДОНИЈА ДООЕЛ Скопје, со седиште…

Прочитај повеќе
News Image

17/06/2022

Топ 3 превозни средства кои можеш да ги купиш ова лето

Кое превозно средство би го одбрале на почеток на новата…

Прочитај повеќе
News Image

15/06/2022

ИутеКредит и СОС Детско Село – работилница на отворено

ИутеКредит и децата од СОС Детско Село на вчерашната средба…

Прочитај повеќе
News Image

14/06/2022

Како до потрошувачки кредит на рати од ИутеКредит?

Дали ова лето имате огормен број планови кои чекаат реализација?…

Прочитај повеќе
News Image

13/06/2022

Neptun – нов IutePay партнер

Бројот на трговски партнери каде може да се користи услугата…

Прочитај повеќе
News Image

06/06/2022

Конкурс за целосна стипендија за додипломски студии

Водејќи се од тоа дека секој млад човек заслужува еднакви…

Прочитај повеќе
News Image

02/06/2022

ИУТЕКРЕДИТ МАКЕДОНИЈА ДЕЛ ОД ПРОГРАМАТА ЗА МЛАДИ ЛИДЕРИ И ДЕЛОВНИ МЕНАЏЕРИ

ИутеКредит Македонија беше дел од програмата “Млади лидери и деловни…

Прочитај повеќе
News Image

30/05/2022

КОГА САКАШ ПОВЕЌЕ ВРЕМЕ ЗА СЕБЕ, КОРИСТИ ЈА МОБИЛНАТА АПЛИКАЦИЈА MYIUTE

Работните денови во неделата се секогаш исполнети со многу обврски…

Прочитај повеќе
News Image

19/05/2022

ИутеКредит Македонија со 35.000 издадени Mastercard картички и специјална понуда овој месец

ИутеКредит Македонија овој месец бележи 35.000 издадени Mastercard картички од…

Прочитај повеќе
News Image

16/05/2022

Добитници на награди од наградната игра “Купувај со IutePay и добиј награда”!

Листа на добитници на награди: Награда Велосипед Трек Марлин 4 2022 Л…

Прочитај повеќе
News Image

04/05/2022

ИутеКредит донира сензорна соба во ООУ “Аврам Писевски”во рамки на  проектот „Биди ИН, биди ИНклузивен, биди ИНклудиран“

Денеска е ставена во употреба сензорната соба во ООУ „Аврам…

Прочитај повеќе
News Image

26/04/2022

ИутеКредит Македонија на Велигденска работилница со децата од СОС Детско Село

Иуте Кредит и понатаму продолжува да ја креира убавата приказна…

Прочитај повеќе
News Image

18/04/2022

НЕКОЛКУ ИДЕИ ЗА НАМЕНА НА КЕШ КРЕДИТОТ ОД ИУТЕ КРЕДИТ

Пролетта е годишно време кога излегуваме од периодот на хибернација…

Прочитај повеќе
News Image

15/04/2022

Со MyIute спасуваме до 100 дрвја годишно

Речиси по една година од лансирањето нa МyIute, оваа мобилна…

Прочитај повеќе
News Image

13/04/2022

Зошто да ја користиш услугата IutePay?

#IutePay  e иновативно решение за паметни купувачи! Купуваш сега со…

Прочитај повеќе
News Image

11/04/2022

Рециклирај и креирај

Во април ја славиме природата во ИутеКредит, а како дел…

Прочитај повеќе
News Image

07/04/2022

Иуте Кредит со промотивна кампања по повод двата најголеми верски празници – 20% попуст при преземање  и аплицирање на мобилната апликација MyIute!

Наредниот период од месецов што следи и деновите по него…

Прочитај повеќе
News Image

05/04/2022

ЧЕКОР ПОБЛИСКУ ДО КОРИСНИЦИТЕ СО НОВАТА СОВРЕМЕНО ДИЗАЈНИРАНА ЕКСПОЗИТУРА НА ИУТЕ КРЕДИТ ВО СКОПЈЕ ИСТ ГЕЈТ МОЛ

Иуте Кредит Македонија продолжи со воведување на нова, иновативна и…

Прочитај повеќе
News Image

31/03/2022

Правила за наградната игра „Купувај со IutePay и добивај“

Од 31 март до 15 мај купувај со IutePay и…

Прочитај повеќе
News Image

28/03/2022

ИутеКредит организираше крводарителска акција во Скопје

Давањето крв е наједноставниот начин да се направи добро. Не…

Прочитај повеќе
News Image

21/03/2022

ИутеКредит отвори киоск во Скопје Ист Гејт

Изминатиот петок ИутеКредит ја отвори својата 10-та експозитура во Македонија….

Прочитај повеќе
News Image

15/03/2022

ИутеКредит Македонија ја претстави IutePay на првите E-Commerce Awards

Секогаш поддржувајќи ги иницијативите за развој на е-трговијата во Македонија,…

Прочитај повеќе
News Image

14/03/2022

ИутеКредит Македонија создава детски насмевски заедно со СОС Детско Село

На годишниот настан “Eдно Семејство” посветен на сите донатори и…

Прочитај повеќе
News Image

07/03/2022

Избери го совршениот подарок за 8. Март со IutePay

Избери го совршениот подарок за 8 Март на рати со…

Прочитај повеќе
News Image

27/02/2022

ИутеКредит Европа донираше 100.000 евра за Украина

IuteCredit, водечката европска групација за лични финансии, донираше 100.000 евра…

Прочитај повеќе
News Image

21/02/2022

Година на раст – ИутеКредит Европа ги објавува неревидираните резултати за 2021 година

2021 година беше година на успех за групацијата ИутеКредит, со…

Прочитај повеќе
News Image

15/02/2022

ИутеКредит станува мнозински сопственик на акциите во Energbank Молдавија

IuteCredit Europe („ICE“), водечка европска групација за лични финансии, купи…

Прочитај повеќе
News Image

09/02/2022

ИутеКредит Македонија со IutePay е златен спонзор на E-Commerce Awards

ИутеКредит Македонија е златен спонзор на првите E-commerce награди во…

Прочитај повеќе
News Image

07/02/2022

ИутеКредит ги проширува своите услуги со лиценца за е-пари во Албанија

Подружницата на ИутеКредит Европа – Velox Pay Albania доби лиценца…

Прочитај повеќе
News Image

24/01/2022

Идните финтек професионалци ќе ја предводат револуцијата во финтек

Финансиите владеат со светот, а наскоро технологијата ќе владее со…

Прочитај повеќе
News Image

13/01/2022

ИутеКредит купи 10 отсто од акциите на EnergBank Молдавија

Естонската финтек компанија ИутеКредит ги купи првите 9,976% од акциите…

Прочитај повеќе
News Image

10/01/2022

Започни ја годината опуштено со MyIute

Започни ја годината опуштено со ИутеКредит и мобилната апликација MyIute!…

Прочитај повеќе
News Image

29/12/2021

ИутеКредит Македонија со повеќе од 20 општествено одговорни проекти во 2021 година

ИутеКредит Македонија под мотото #ИутеСЕГРИЖИ во текот на 2021 година…

Прочитај повеќе
News Image

27/12/2021

Добитници на награди од наградната игра „Сезона на подароци со MyIute“

Од 25 декември до 14 јануари секој што ќе потпише…

Прочитај повеќе
News Image

24/12/2021

Сезона на подароци со MyIute

Започна сезоната на подароци во ИутеКредит! Од 25 декември до…

Прочитај повеќе
News Image

24/12/2021

Правила за наградната игра „Сезона на подароци со MyIute“

ОРГАНИЗАТОР  Финансиско друштво ИУТЕ КРЕДИТ МАКЕДОНИЈА ДООЕЛ Скопје, со седиште…

Прочитај повеќе
News Image

24/12/2021

ИутеКредит и децата од СОС Детско село направија оригинален календар за 2022 година

Малите деца со големи соништа можат да израснат во големи…

Прочитај повеќе
News Image

09/12/2021

Фактор: ИутеКредит со најтранспарентна постапка и без скриени трошоци при аплицирање за кредит

ИутеКредит има најтранспарентна постапка за аплицирање за кредит, без скриени…

Прочитај повеќе
News Image

07/12/2021

Над 30.000 корисници уживаат во бројните поволности на MyIute

Мобилната апликација MyIute која овозможува пристап до вашите финансии и…

Прочитај повеќе
News Image

01/12/2021

ИутеКредит ја додели целосната стипендија за постдипломски студии на Универзитетот Американ Колеџ во Скопје

Верица Ѓелевска е добитник на целосната стипендија за постдипломски студии…

Прочитај повеќе
News Image

18/11/2021

Време е за Black Friday шопинг

Black Friday, најголемиот шопинг ден во светот, оваа година ќе…

Прочитај повеќе
News Image

16/11/2021

ИутеКредит ги објавува неревидираните резултати за третиот квартал од 2021 година

Талин, Естонија, 16 ноември 2021 година. IuteCredit Europe („ICE“), водечка…

Прочитај повеќе
News Image

16/11/2021

Како до подобра кредитна историја?

Кредитната историја може да биде одлучувачки фактор за тоа дали…

Прочитај повеќе
News Image

11/11/2021

ИутеКредит ќе ги исклучи светлечките реклами како дел од иницијативата за заштеда на електрична енергија

ИутеКредит Македонија се приклучува кон општествено одговорната иницијатива за гасење…

Прочитај повеќе
News Image

04/11/2021

MyIute е една од најпопуларните мобилни апликации во Македонија со 25.000 преземања

Мобилната апликација MyIute која беше лансирана во април 2021 година…

Прочитај повеќе
News Image

29/10/2021

ИутеКредит дел од годишната Конференција за Е-трговија

IuteCredit Македонија и оваа година ќе биде дел од годишната…

Прочитај повеќе
News Image

25/10/2021

Стипендијата на ИутеКредит и Универзитетот Американ Колеџ е полн погодок за секој млад човек што сака да инвестира во себе

Кристина Тасева е студентката која на почетокот на годината ја…

Прочитај повеќе
News Image

19/10/2021

Издадена 30.000-тата IuteCredit Mastercard картичка

Денес ИутеКредит Македонија ја издаде 30 000-та Mastercard картичка после…

Прочитај повеќе
News Image

14/10/2021

Целосна стипендија за постдипломски студии на Универзитетот Американ Колеџ

Водејќи се од своите компаниски вредности за општествена одговорност и…

Прочитај повеќе
News Image

10/10/2021

Финтек за подобро ментално здравје

Финансиската благосостојба, состојбата да се има контрола врз личните финансии…

Прочитај повеќе
News Image

07/10/2021

Сега можеш повеќе со кеш кредит до 200.000 денари на 48 рати

Поголеми износи за поголеми планови, само со кеш кредитот до…

Прочитај повеќе
News Image

01/10/2021

ИутеКредит на Спортските натпревари за пензионери 2021

На 29.09.2021 год. во Велес се одржаа Спортски натпревари за…

Прочитај повеќе
News Image

27/09/2021

ИутеКредит Еврапа издаде обврзници во вредност од 75 милиони евра

ИутеКредит Европа, групација од која ИутеКредит Македонија е дел, успешно…

Прочитај повеќе
News Image

16/09/2021

ИутеКредит Македонија ги мотивира своите вработени да се вакцинираат

Иуте Кредит Македонија како општествено одговорна компанија будно ги следи состојбите…

Прочитај повеќе
News Image

09/09/2021

ИутеКредит Македонија – еден од донаторите на новата сензорна соба за деца со посебни потреби во ООУ „Димитар Поп-Георгиев Беровски“ во Скопје

Тргнувајќи од тоа дека секој ученик заслужува најдобри можности и…

Прочитај повеќе
News Image

23/08/2021

Лето за паметење со ИутеКредит

Колку нереализирани желби ти останаа за ова лето? Што ако…

Прочитај повеќе
News Image

19/08/2021

ИутеКредит Македонија донираше кревети за физикална терапија на Универзитетска Клиника за физикална медицина и рехабилитација во Скопје

ИутеКредит Македонија денес ја посети Универзитетската Клиника за физикална медицина…

Прочитај повеќе
News Image

17/08/2021

Извлечени новите добитници од наградната игра „Аплицирај и добивај со MyIute“

ИутеКредит Македонија го заокружи и вториот круг од извлекувањето на…

Прочитај повеќе
News Image

16/08/2021

Фантастична Back to School понуда со MyIute

Летниот распуст полека се наближува кон својот крај, а за…

Прочитај повеќе
News Image

03/08/2021

ИутеКредит Македонија со поддршка за младиот математичар Дамјан Давков

Младиот математичар од Штип, Дамјан Давков е вистинска инспирација со…

Прочитај повеќе
News Image

21/07/2021

Поддршка за културата и новиот европски филм – ИутеКредит еден од спонзорите на Beach Film Festival во Охрид

ИутеКредит Македонија редовно поддржува проекти кои придонесуваат за развој на…

Прочитај повеќе
News Image

19/07/2021

Ова се добитниците од наградната игра „Аплицирај и добивај со MyIute“

ИутеКредит Македонија го заокружи првиот круг од извлекувањето на добитниците…

Прочитај повеќе
News Image

13/07/2021

Спасуваме 15 дрвја месечно со дигиталното решение MyIute

Во моментов сме дигитализирани повеќе од кога било. MyIute ја…

Прочитај повеќе
News Image

07/07/2021

Прв бескартичен банкомат поставен во ИутеКредит Македонија

ИутеКредит Македонија денес го стави во употреба својот прв бескартичен…

Прочитај повеќе
News Image

06/07/2021

MyIute со 10.000 преземања на Google Play и App Store

Мобилната апликација MyIute, која беше лансирана на почетокот на април,…

Прочитај повеќе
News Image

06/07/2021

5 работи кои можеш да ги направиш ова лето со IuteCredit Mastercard

Летото е период од годината кој може да се искористи…

Прочитај повеќе
News Image

03/07/2021

ИутеКредит со поддршка за настанот „20 години СОС Детско Село“

СОС Детско Село денеска во Градски парк го одбележа 20-годишниот…

Прочитај повеќе
News Image

28/06/2021

Плаќај ги ратите директно од мобилен

Мобилната апликација MyIute е сè што ти треба за безгрижно…

Прочитај повеќе
News Image

17/06/2021

ИутеКредит Македонија со уште една донација на заштитни маски и опрема на Клиничкиот Центар „Мајка Тереза“

ИутеКредит Македонија направи уште една донација на заштитни маски и…

Прочитај повеќе
News Image

15/06/2021

Вклучи се во наградната игра: „Аплицирај и добивај со MyIute“

Од 15 јуни до 15 август 2021 секој што ќе…

Прочитај повеќе
News Image

15/06/2021

Правила за наградната игра „Аплицирај и добивај со MyIute“

ОРГАНИЗАТОР НА НАГРАДНАТА ИГРА Финансиско друштво ИУТЕ КРЕДИТ МАКЕДОНИЈА ДООЕЛ…

Прочитај повеќе
News Image

09/06/2021

Аплицирај за кредит со -10% попуст на провизии

Дали знаеш дека постои полесно, поедноставно и поевтино решение за…

Прочитај повеќе
News Image

08/06/2021

ИутеКредит Македонија донираше маски и заштитна опрема на Клиничкиот Центар „Мајка Тереза“

ИутеКредит Македонија денеска донираше заштитни маски и опрема на Клиниката…

Прочитај повеќе
News Image

07/06/2021

Кајакаревме на Матка и се потсетивме на старите добри времиња

Седумдесетина наши вработени од шест градови во Македонија викендов кајакареа…

Прочитај повеќе
News Image

02/06/2021

Топ 10 дестинации кои можеш да ги посетиш ова лето

Каде би сакале да одите на одмор штом ќе биде…

Прочитај повеќе
News Image

01/06/2021

Само преку MyIute: -10% попуст на провизии за секој одобрен кредит

Побрзо, поедноставно, а отсега и поевтино… аплицирањето за кредит преку…

Прочитај повеќе
News Image

26/05/2021

Аплицирај за кредит директно од мобилен

MyIute е нова мобилна апликација на IuteCredit која е направена…

Прочитај повеќе
News Image

25/05/2021

За сите твои планови: Кеш кредит до 180 000 денари на 42 рати

Секој од нас има свои планови за оваа пролет, а…

Прочитај повеќе
News Image

24/05/2021

Како се подготвуваше „Големиот план“

3, 2, 1… акција! Пред точно еден месец IuteCredit го…

Прочитај повеќе
News Image

22/11/2022

Новогодишна честитка од Иуте Кредит Македонија

Прочитај повеќе