13 333 Работно време: 24/7 24/7 Viber

News Image

15/11/2022

Правила за Наградна игра „Купувај ПАМЕТНО со IuteCredit Mastercard и освој ПАМЕТНИ награди!“

ОРГАНИЗАТОР  Финансиско друштво ИУТЕ КРЕДИТ МАКЕДОНИЈА ДООЕЛ Скопје, со седиште…

Прочитај повеќе
News Image

07/11/2022

Единствена понуда – бесплатна ИутеКредит Mastercard картичка со секој подигнат кредит

Овој месец ИутеКредит нуди единствена можност за бесплатна Mastercard картичка…

Прочитај повеќе
News Image

26/10/2022

Иуте Кредит – официјален партнер и поддржувач на проектот за младински спорт “Ракомет за секое дете”

Иуте Кредит како официјален партнер на проектот ,,Ракомет за секое…

Прочитај повеќе
News Image

19/10/2022

Иуте Кредит донираше сензорна соба во ООУ „Гоце Делчев“ во Прилеп во рамки на  проектот „Биди ИН, биди ИНклузивен, биди ИНклудиран“

Нови можности за подобрување на способностите на децата со типичен…

Прочитај повеќе
News Image

13/10/2022

Неколку финансиски совети кои ќе ви го олеснат управувањето со парите

Ако си го поставиме прашањето: Кој би бил првиот совет…

Прочитај повеќе
News Image

05/10/2022

Стипендијата на ИутеКредит и Универзитетот Американ Колеџ отвора врата на можности за професионална реализација на младите луѓе

Верица Ѓелевска e студентката која ја има добиено стипендијата на…

Прочитај повеќе
News Image

05/10/2022

Со мобилната апликацијата MyIute над 94% од договорите за кредит потпишани дигитално

Анализите направени во последните шест месеци, покажуваат дека дигиталното потпишување…

Прочитај повеќе
News Image

04/10/2022

Тимот на ИутеКредит Македонија и оваа година трчаше на скопскиот маратон

Тимот на ИутеКредит Македонија и оваа година се приклучи на…

Прочитај повеќе
News Image

29/09/2022

Учество на Генералниот директор на ИутеКредит Македонија д-р Горан Василев на панел дискусијата Finance talks

На вчерашната Finance talks панел дискусија со наслов „Придобивки од…

Прочитај повеќе
News Image

28/09/2022

ИутеКредит доделува целосна стипендија за постдипломски студии на Универзитетот Американ Колеџ

И оваа година ИутеКредит Македонија доделува целосна стипендија за постдипломски…

Прочитај повеќе
News Image

15/09/2022

Истакнати вработени во контакт центарот на Иуте Кредит Македонија

Ви ги претставуваме колегите од тимот на ИутеКредит Македонија кои…

Прочитај повеќе
News Image

09/09/2022

5 Финансиски грешки кои ве спречуваат да бидете економични

Сигурно секој од вас прави математички пресметки за да ги…

Прочитај повеќе
News Image

05/09/2022

Добитници на награди од наградната игра  ,,Користи ИутеКредит Mastercard и освој авантуристичко патување”

Во период од 22 јуни 2022 до 31 август 2022…

Прочитај повеќе
News Image

05/09/2022

Отворена нова ИутеКредит експозитура во Кавадарци 

ИутеКредит поблиску до своите корисници. На 2-ри Септември во Кавадарци…

Прочитај повеќе
News Image

01/09/2022

ИУТЕКРЕДИТ ГИ ОБЈАВУВА НЕРЕВИДИРАНИТЕ РЕЗУЛТАТИ ЗА ПРВАТА ПОЛОВИНА ОД 2022 ГОДИНА

Продолжување на профитабилен раст и напредок во остварување на стратешките…

Прочитај повеќе
News Image

30/08/2022

Со ИутеКредит поголеми можности за остварување на твоите желби. Посети едно од седумте светски чуда

Ако долго време сте размислувале да посетите барем едно од…

Прочитај повеќе
News Image

23/08/2022

Иуте Кредит со промотивна Back to school кампања – 20% попуст на трошоците само преку MyIute

Во периодот на зголемени трошоци пред почетокот на учебната година,…

Прочитај повеќе
News Image

16/08/2022

Запознајте го нашиот колега Александар – Консултант за клиенти во една од филијалите на ИутеКредит

Вербата во себе, посветеноста во извршувањето на работните обврски, храброто…

Прочитај повеќе
News Image

08/08/2022

5 работи кои можеш да ги оствариш ова лето со користење на ИутеКредит MasterCard 

ИутеКредит Mastercard e едноставен начин да оствариш барем дел од…

Прочитај повеќе
News Image

14/07/2022

Грижи се за твоето здравје. Користи ги услугите од партнерите на IutePay

Следејќи ги најновите светски трендови за дигитализација на личните финансии,…

Прочитај повеќе
News Image

01/07/2022

Поголеми износи на кредит за остварување на поголеми желби и потреби

Летото е оној период во годината кога сигурно  имате огромен…

Прочитај повеќе
News Image

23/06/2022

Запознајте ги Флора и Борче – едни од најуспешните вработени во ИутеКредит

ИутеКредит е компанија која следејќи ги најдобрите практики на светско…

Прочитај повеќе
News Image

21/06/2022

Со IuteCredit Мастеркард до незаборавна летна авантура

Ова лето Mastercard и ИутеКредит Македонија ви нудат можност да…

Прочитај повеќе
News Image

21/06/2022

Правила за Наградна игра „Користи ИутеКредит Mastercard и освој авантуристичко патување“

ОРГАНИЗАТОР  Финансиско друштво ИУТЕ КРЕДИТ МАКЕДОНИЈА ДООЕЛ Скопје, со седиште…

Прочитај повеќе
News Image

17/06/2022

Топ 3 превозни средства кои можеш да ги купиш ова лето

Кое превозно средство би го одбрале на почеток на новата…

Прочитај повеќе
News Image

15/06/2022

ИутеКредит и СОС Детско Село – работилница на отворено

ИутеКредит и децата од СОС Детско Село на вчерашната средба…

Прочитај повеќе
News Image

14/06/2022

Како до потрошувачки кредит на рати од ИутеКредит?

Дали ова лето имате огормен број планови кои чекаат реализација?…

Прочитај повеќе
News Image

13/06/2022

Neptun – нов IutePay партнер

Бројот на трговски партнери каде може да се користи услугата…

Прочитај повеќе
News Image

06/06/2022

Конкурс за целосна стипендија за додипломски студии

Водејќи се од тоа дека секој млад човек заслужува еднакви…

Прочитај повеќе
News Image

02/06/2022

ИУТЕКРЕДИТ МАКЕДОНИЈА ДЕЛ ОД ПРОГРАМАТА ЗА МЛАДИ ЛИДЕРИ И ДЕЛОВНИ МЕНАЏЕРИ

ИутеКредит Македонија беше дел од програмата “Млади лидери и деловни…

Прочитај повеќе
News Image

30/05/2022

КОГА САКАШ ПОВЕЌЕ ВРЕМЕ ЗА СЕБЕ, КОРИСТИ ЈА МОБИЛНАТА АПЛИКАЦИЈА MYIUTE

Работните денови во неделата се секогаш исполнети со многу обврски…

Прочитај повеќе
News Image

19/05/2022

ИутеКредит Македонија со 35.000 издадени Mastercard картички и специјална понуда овој месец

ИутеКредит Македонија овој месец бележи 35.000 издадени Mastercard картички од…

Прочитај повеќе
News Image

16/05/2022

Добитници на награди од наградната игра “Купувај со IutePay и добиј награда”!

Листа на добитници на награди: Награда Велосипед Трек Марлин 4 2022 Л…

Прочитај повеќе
News Image

04/05/2022

ИутеКредит донира сензорна соба во ООУ “Аврам Писевски”во рамки на  проектот „Биди ИН, биди ИНклузивен, биди ИНклудиран“

Денеска е ставена во употреба сензорната соба во ООУ „Аврам…

Прочитај повеќе
News Image

26/04/2022

ИутеКредит Македонија на Велигденска работилница со децата од СОС Детско Село

Иуте Кредит и понатаму продолжува да ја креира убавата приказна…

Прочитај повеќе
News Image

18/04/2022

НЕКОЛКУ ИДЕИ ЗА НАМЕНА НА КЕШ КРЕДИТОТ ОД ИУТЕ КРЕДИТ

Пролетта е годишно време кога излегуваме од периодот на хибернација…

Прочитај повеќе
News Image

15/04/2022

Со MyIute спасуваме до 100 дрвја годишно

Речиси по една година од лансирањето нa МyIute, оваа мобилна…

Прочитај повеќе
News Image

13/04/2022

Зошто да ја користиш услугата IutePay?

#IutePay  e иновативно решение за паметни купувачи! Купуваш сега со…

Прочитај повеќе
News Image

11/04/2022

Рециклирај и креирај

Во април ја славиме природата во ИутеКредит, а како дел…

Прочитај повеќе
News Image

07/04/2022

Иуте Кредит со промотивна кампања по повод двата најголеми верски празници – 20% попуст при преземање  и аплицирање на мобилната апликација MyIute!

Наредниот период од месецов што следи и деновите по него…

Прочитај повеќе