13 333 Работно време: 24/7 24/7 Viber

News Image

05/04/2022

ЧЕКОР ПОБЛИСКУ ДО КОРИСНИЦИТЕ СО НОВАТА СОВРЕМЕНО ДИЗАЈНИРАНА ЕКСПОЗИТУРА НА ИУТЕ КРЕДИТ ВО СКОПЈЕ ИСТ ГЕЈТ МОЛ

Иуте Кредит Македонија продолжи со воведување на нова, иновативна и…

Прочитај повеќе
News Image

31/03/2022

Правила за наградната игра „Купувај со IutePay и добивај“

Од 31 март до 15 мај купувај со IutePay и…

Прочитај повеќе
News Image

28/03/2022

ИутеКредит организираше крводарителска акција во Скопје

Давањето крв е наједноставниот начин да се направи добро. Не…

Прочитај повеќе
News Image

21/03/2022

ИутеКредит отвори киоск во Скопје Ист Гејт

Изминатиот петок ИутеКредит ја отвори својата 10-та експозитура во Македонија….

Прочитај повеќе
News Image

15/03/2022

ИутеКредит Македонија ја претстави IutePay на првите E-Commerce Awards

Секогаш поддржувајќи ги иницијативите за развој на е-трговијата во Македонија,…

Прочитај повеќе
News Image

14/03/2022

ИутеКредит Македонија создава детски насмевски заедно со СОС Детско Село

На годишниот настан “Eдно Семејство” посветен на сите донатори и…

Прочитај повеќе
News Image

07/03/2022

Избери го совршениот подарок за 8. Март со IutePay

Избери го совршениот подарок за 8 Март на рати со…

Прочитај повеќе
News Image

27/02/2022

ИутеКредит Европа донираше 100.000 евра за Украина

IuteCredit, водечката европска групација за лични финансии, донираше 100.000 евра…

Прочитај повеќе
News Image

21/02/2022

Година на раст – ИутеКредит Европа ги објавува неревидираните резултати за 2021 година

2021 година беше година на успех за групацијата ИутеКредит, со…

Прочитај повеќе
News Image

15/02/2022

ИутеКредит станува мнозински сопственик на акциите во Energbank Молдавија

IuteCredit Europe („ICE“), водечка европска групација за лични финансии, купи…

Прочитај повеќе
News Image

09/02/2022

ИутеКредит Македонија со IutePay е златен спонзор на E-Commerce Awards

ИутеКредит Македонија е златен спонзор на првите E-commerce награди во…

Прочитај повеќе
News Image

07/02/2022

ИутеКредит ги проширува своите услуги со лиценца за е-пари во Албанија

Подружницата на ИутеКредит Европа – Velox Pay Albania доби лиценца…

Прочитај повеќе
News Image

24/01/2022

Идните финтек професионалци ќе ја предводат револуцијата во финтек

Финансиите владеат со светот, а наскоро технологијата ќе владее со…

Прочитај повеќе
News Image

13/01/2022

ИутеКредит купи 10 отсто од акциите на EnergBank Молдавија

Естонската финтек компанија ИутеКредит ги купи првите 9,976% од акциите…

Прочитај повеќе
News Image

10/01/2022

Започни ја годината опуштено со MyIute

Започни ја годината опуштено со ИутеКредит и мобилната апликација MyIute!…

Прочитај повеќе
News Image

29/12/2021

ИутеКредит Македонија со повеќе од 20 општествено одговорни проекти во 2021 година

ИутеКредит Македонија под мотото #ИутеСЕГРИЖИ во текот на 2021 година…

Прочитај повеќе
News Image

27/12/2021

Добитници на награди од наградната игра „Сезона на подароци со MyIute“

Од 25 декември до 14 јануари секој што ќе потпише…

Прочитај повеќе
News Image

24/12/2021

Сезона на подароци со MyIute

Започна сезоната на подароци во ИутеКредит! Од 25 декември до…

Прочитај повеќе
News Image

24/12/2021

Правила за наградната игра „Сезона на подароци со MyIute“

ОРГАНИЗАТОР  Финансиско друштво ИУТЕ КРЕДИТ МАКЕДОНИЈА ДООЕЛ Скопје, со седиште…

Прочитај повеќе
News Image

24/12/2021

ИутеКредит и децата од СОС Детско село направија оригинален календар за 2022 година

Малите деца со големи соништа можат да израснат во големи…

Прочитај повеќе
News Image

09/12/2021

Фактор: ИутеКредит со најтранспарентна постапка и без скриени трошоци при аплицирање за кредит

ИутеКредит има најтранспарентна постапка за аплицирање за кредит, без скриени…

Прочитај повеќе
News Image

07/12/2021

Над 30.000 корисници уживаат во бројните поволности на MyIute

Мобилната апликација MyIute која овозможува пристап до вашите финансии и…

Прочитај повеќе
News Image

01/12/2021

ИутеКредит ја додели целосната стипендија за постдипломски студии на Универзитетот Американ Колеџ во Скопје

Верица Ѓелевска е добитник на целосната стипендија за постдипломски студии…

Прочитај повеќе
News Image

18/11/2021

Време е за Black Friday шопинг

Black Friday, најголемиот шопинг ден во светот, оваа година ќе…

Прочитај повеќе
News Image

16/11/2021

ИутеКредит ги објавува неревидираните резултати за третиот квартал од 2021 година

Талин, Естонија, 16 ноември 2021 година. IuteCredit Europe („ICE“), водечка…

Прочитај повеќе
News Image

16/11/2021

Како до подобра кредитна историја?

Кредитната историја може да биде одлучувачки фактор за тоа дали…

Прочитај повеќе
News Image

11/11/2021

ИутеКредит ќе ги исклучи светлечките реклами како дел од иницијативата за заштеда на електрична енергија

ИутеКредит Македонија се приклучува кон општествено одговорната иницијатива за гасење…

Прочитај повеќе
News Image

04/11/2021

MyIute е една од најпопуларните мобилни апликации во Македонија со 25.000 преземања

Мобилната апликација MyIute која беше лансирана во април 2021 година…

Прочитај повеќе
News Image

29/10/2021

ИутеКредит дел од годишната Конференција за Е-трговија

IuteCredit Македонија и оваа година ќе биде дел од годишната…

Прочитај повеќе
News Image

25/10/2021

Стипендијата на ИутеКредит и Универзитетот Американ Колеџ е полн погодок за секој млад човек што сака да инвестира во себе

Кристина Тасева е студентката која на почетокот на годината ја…

Прочитај повеќе
News Image

19/10/2021

Издадена 30.000-тата IuteCredit Mastercard картичка

Денес ИутеКредит Македонија ја издаде 30 000-та Mastercard картичка после…

Прочитај повеќе
News Image

14/10/2021

Целосна стипендија за постдипломски студии на Универзитетот Американ Колеџ

Водејќи се од своите компаниски вредности за општествена одговорност и…

Прочитај повеќе
News Image

10/10/2021

Финтек за подобро ментално здравје

Финансиската благосостојба, состојбата да се има контрола врз личните финансии…

Прочитај повеќе
News Image

07/10/2021

Сега можеш повеќе со кеш кредит до 200.000 денари на 48 рати

Поголеми износи за поголеми планови, само со кеш кредитот до…

Прочитај повеќе
News Image

01/10/2021

ИутеКредит на Спортските натпревари за пензионери 2021

На 29.09.2021 год. во Велес се одржаа Спортски натпревари за…

Прочитај повеќе
News Image

27/09/2021

ИутеКредит Еврапа издаде обврзници во вредност од 75 милиони евра

ИутеКредит Европа, групација од која ИутеКредит Македонија е дел, успешно…

Прочитај повеќе
News Image

16/09/2021

ИутеКредит Македонија ги мотивира своите вработени да се вакцинираат

Иуте Кредит Македонија како општествено одговорна компанија будно ги следи состојбите…

Прочитај повеќе
News Image

09/09/2021

ИутеКредит Македонија – еден од донаторите на новата сензорна соба за деца со посебни потреби во ООУ „Димитар Поп-Георгиев Беровски“ во Скопје

Тргнувајќи од тоа дека секој ученик заслужува најдобри можности и…

Прочитај повеќе
News Image

23/08/2021

Лето за паметење со ИутеКредит

Колку нереализирани желби ти останаа за ова лето? Што ако…

Прочитај повеќе
News Image

19/08/2021

ИутеКредит Македонија донираше кревети за физикална терапија на Универзитетска Клиника за физикална медицина и рехабилитација во Скопје

ИутеКредит Македонија денес ја посети Универзитетската Клиника за физикална медицина…

Прочитај повеќе