13 333 Работно време: 24/7 24/7 Viber

News Image

27/03/2020

Како до потребните производи и услуги од дома?

Во ИутеКредит веруваме дека еден од најдобрите начини да се…

Прочитај повеќе
News Image

27/03/2020

Известување: Промена на работното време на ИутеКредит експозитурите за време на викенд

Согласно одлуката на Владата со која се забранува движење на…

Прочитај повеќе
News Image

23/03/2020

Избегнете го коронавирусот без допирање на носот и устата

ИутеКредит се грижи за вас и вашето здравје. Во овие…

Прочитај повеќе
News Image

18/03/2020

Известување: ИутеКредит експозитурите ќе работат со скратено работно време

Во насока на почитување на препораките за спречување на ширење…

Прочитај повеќе
News Image

16/03/2020

ИутеКредит е секогаш достапен и со вас

Ги потсетуваме сите постоечки и потенцијални клиенти кои имаат финансиска…

Прочитај повеќе
News Image

12/03/2020

Најбрзо, најкомфорно и најбезбедно до потребните парични средства

Следејќи ги општествено одговорните практики, ИутеКредит препорачува почитување на мерките…

Прочитај повеќе
News Image

02/03/2020

8-мо мартовски подарок од ИутеКредит – Mastercard картичка за сите нови и постоечки клиентки!

Во пресрет на Денот на жената, ИутеКредит со специјална понуда…

Прочитај повеќе
News Image

27/02/2020

Групацијата ИутеKредит со зголемена исплата на кредити за 86%

Меѓународната фин-тек компанија ИутеКредит со потекло од Естонија, ја зголеми…

Прочитај повеќе
News Image

14/02/2020

Одберете го идеалниот подарок за денот на вљубените и платете само со лична карта! Дознајте каде и како!

Доколку сте во потрага по идеалниот подарок за денот на…

Прочитај повеќе
News Image

12/02/2020

0% провизија при подигање пари од банкомат со Mastercard од ИутеКредит

Сите сопственици на Мастеркард картичка од ИутеКредит во периодот од…

Прочитај повеќе
News Image

07/02/2020

ИутеКредит отвара претставништво во Бугаријa

Интернационалната финтек компанија за микро кредитирање ИутеКредит отвори нова бизнис…

Прочитај повеќе
News Image

31/01/2020

Месец на љубовта во ИутеКредит! Атрактивна понуда за сите парови!

Во месец февруари ја славиме љубовта. Подароци и изненадувања се…

Прочитај повеќе
News Image

14/01/2020

Поголем износ за повеќе остварувања! Отсега во ИутеКредит, кредит до 40 000 денари и период на отплата до 12 месеци!

ИутеКредит од овој месец го зголеми износот на кредит со…

Прочитај повеќе
News Image

30/12/2019

Работно време за новогодишните празници

Услугите на ИутеКредит ќе бидат достапни и за време на…

Прочитај повеќе
News Image

23/12/2019

ГРАТИС Mastercard картичка од ИутеКредит за празничен шопинг

Празничната еуфорија традиционално во овој период од годината е највисоко…

Прочитај повеќе
News Image

20/12/2019

Празнична промоција! Кредит за рефинансирање со 1% камата

Почнувајќи од 20.12.2019 до 08.01.2020 сите постоечки корисници на ИутеКредит…

Прочитај повеќе
News Image

17/12/2019

Подарок со секоја одобрена апликација за кредит во ИутеКредит на Winterland!

Предпразничното расположение овие денови е на навистина високо ниво. Тоа…

Прочитај повеќе
News Image

13/12/2019

ИутеКредит на Winterland во Скопје! Пари достапни веднаш во центарот на празничната еуфорија!

Во центарот на Скопје на плоштадот „Македонија“ према влезот на…

Прочитај повеќе
News Image

06/12/2019

Moжност за плаќање на рати во Нептун за хонорарци преку ИутеКредит

Ексклузивна можност за брз наменски кредит до 120 000 денари…

Прочитај повеќе
News Image

25/11/2019

Гратис ИутеКредит Mastercard картичка за опуштен Black Friday шопинг

Последниот петок во ноември, односно оваа година 29.11.2019 е Black…

Прочитај повеќе
News Image

14/11/2019

Зимски пневматици на 24 рати во партнерската мрежа на ИутеКредит

Снегот и голомразицата често ги отежнуваат зимските патувања и можат…

Прочитај повеќе
News Image

07/11/2019

ИутеКредит донатор на фондот за стипендии за академската година 2019/2020 на Универзитетот Американ Колеџ Скопје

Универзитетот Американ Колеџ Скопје на своето 8-мо годишно собрание, додели…

Прочитај повеќе
News Image

05/11/2019

Сигурни под чадорот на ИутеКредит! Подарок со секоја Mastercard картичка!

Дождот не е единствената работа која може да не изненади…

Прочитај повеќе
News Image

29/10/2019

ИутеКредит донатор на опремата во новите простории на клиниката за Гастроентерохепатологија

29.10.2019, Скопје. Денес беше пуштен во употреба реновираниот одделот за…

Прочитај повеќе
News Image

21/10/2019

Заштеда до 15% при купување со Mastercard картичката од ИутеКредит

Комфорниот пристап до финансиски средства и можноста за користење на…

Прочитај повеќе
News Image

01/10/2019

НОВО! ИутеKредит со поголема рочност и намалена стапка на вкупни трошоци на сите кредити

Водејќи се по слоганот “Најбрзо и најкомфорно”, ИутеКредит во континуитет…

Прочитај повеќе
News Image

26/09/2019

Купувањето нов автомобил никогаш не било полесно благодарение на ИутеКредит

Со автомобилскиот кредит на ИутеКредит имате можност да купите половен…

Прочитај повеќе
News Image

21/09/2019

“Погледни лево десно, стигни до училиште лесно”, сообраќајна едукација за ученици поддржана од ИутеКредит

Како општествено одговорна компанија, ИутеКредит во својата стратегија вклучува и…

Прочитај повеќе
News Image

17/09/2019

Марјан Велевски, официјален добитник на главната награда на Аплицирај и Кулирај

Марјан Велевски е среќниот добитник на главната награда Патување за…

Прочитај повеќе
News Image

04/09/2019

ИутеКредит Македонија прва финансиска институција за микрокредитирање која ќе издава Mastercard картичка

Сите нови и постоечки клиенти ќе имаат пристап до финансиски…

Прочитај повеќе
News Image

22/08/2019

Намалени трошоци за кредит – ИутеКредит Македонија

ИутеКредит Македонија на 01.07.2019 година ја намали Стапката на вкупни…

Прочитај повеќе
News Image

19/08/2019

“Брз кеш кредит за 5+” и подарок ранец од ИутеКредит!

Иако топлите денови сè уште нè тераат да размислуваме на…

Прочитај повеќе
News Image

05/08/2019

ЛИСТА НА ДОБИТНИЦИ

Прво извлекување на 05.08.2019 1 х клима уред Beko – Стојанче…

Прочитај повеќе
News Image

29/07/2019

ПРАВИЛА ЗА НАГРАДНА ИГРА

Официјални правила на наградната игра„Аплицирај и кулирај! – Освој патување…

Прочитај повеќе
News Image

29/07/2019

Летна наградна игра на ИутеКредит “АПЛИЦИРАЈ И КУЛИРАЈ”

Изненадувањата за клиентите на ИутеКредит ова лето не запираат! Почнувајќи…

Прочитај повеќе
News Image

25/07/2019

ИутеКредит со хартии од вредност на Франкфуртската берза

ИутеКредит Европа, како водечка европска компанија за лично финансирање, за…

Прочитај повеќе
News Image

23/07/2019

Само во ИутеКредит, пари достапни веднаш 24/7!

Oтсега пристапот до финансиски средства во ИутеКредит е достапен 24/7…

Прочитај повеќе
News Image

21/07/2019

Уверете се во брзината на услугите на ИутеКредит денес, директно на триесет и седмите меѓународни ридско-брзински трки на Водно!

Денес 21.07.2019, со почеток во 10 часот, Средно Водно ќе…

Прочитај повеќе
News Image

06/07/2019

LATE NIGHT SHOPPING со ИутеКредит

Skopje City Mall е местото кое викендов задолжително треба да…

Прочитај повеќе
News Image

20/06/2019

Често поставувани прашања – Mastercard

Каде може да ја променам мојата картичка? Картичката може да…

Прочитај повеќе