Техномаркет претставува малопродажен ланец за техника кој на регионално ниво датира уште од 1997 година. Техномаркет Македонија е дистрибутер на производите од светски познатите брендови Panasonic, Electrolux, SONY, Philips, Samsung, Tefal, Krups, Zanussi, AEG, Rowenta, Gorenje, Whirlpool, Indesit, NEO, Amica, Hansa, Hotpoint Aristonи многу други.

Водени од желбата да се донесат најновите технолошки производи по прифатливи цени, да се има одлична логистика–достава по домовите на потрошувачите, пост–продажни активности, достапност и сервис на производите, како и обучен персонал кој е секогаш непосреден и посветен на потребите и прашањата на клиентите, Техномаркет Македонија веќе долги  години успешно опстојува на македонскиот пазар градејќи ја и негувајќи ја довербата на купувачите.


Побарајте плаќање со ИутеКредит на 24 рати за износ до 120 000 денари директно во продажните салони!

Продажните салони се на следниот ЛИНК

тел: +389 2 3088 000

https://tehnomarket.com.mk/